logo
ورود / ثبت نام
روایتی از تغییر و رشدراهنمای کامل آموزش بورس

راهنمای کامل آموزش بورس

آموزش بورس، تضمین کاهش ریسک سرمایه‌گذاری است. در حقیقت، فعالان بازار باید قبل از هر اقدامی بر روی آموزش خود سرمایه‌گذاری کنند.

حتی افرادی که قصد سرمایه‌گذرای غیر مستقیم را دارند و می خواهند پول خود را در صندوق ها سرمایه گذاری کنند و یا سرمایه خود را به سبدگردان ها بسپارند، بهتر است با مفاهیم بورس آشنا باشند. 

بعد دیگر ضرورت آموزش بورس، به تاثیر سرمایه‌گذاران بر وضعیت بازار مرتبط می‌شود. قیمت‌ها در بازار تحت تاثیر میزان عرضه و تقاضا است و رفتار هیجانی و ناآگاهانه افراد در این بازار، می‌تواند به همه سرمایه گذاران آسیب برساند. 

کارگزاری اقتصاد بیدار با طراحی انواع کلاسهای آموزشی از مقدماتی تا پیشرفته از ابتدا تا انتهای این مسیر با شما خواهد بود و امکان یادگیری هر آنچه نیاز است در مورد موفقیت در بازار سرمایه بدانید را گام به گام برای شما فراهم کرده است.

دوره های مقدماتی بورس                                  دوره های پیشرفته بورس                                  دوره های جامع تغییربورس چیست؟ 

بورس بازاری است که در آن قیمت گذاری و خرید و فروش کالا و انواع اوراق بهادار انجام می شود.  بورس بازاری رسمی، قانونی و شفاف است. در ایران شورای عالی بورس و  سازمان بورس و اوراق بهادار مسئولیت نظارت بر بورس را برعهده دارند. از مهمترین کارکردهای بورس می توان به کمک به رشد اقتصادی، کشف قیمت، مدیریت انتقال ریسک و ایجاد یک بازار رقابتی است.

انواع بازار بورس در ایران کدامند؟

در ایران انواع بورس به 4 دسته تقسیم می‌شود. این 4 دسته عبارتند از بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا بورس انرژی .

 در بورس اوراق بهادار دارایی های مالی از قبیل سهام، اوراق مشارکت و… مورد معامله قرار می گیرد. در بورس کالا معمول مواد خام و مواد اولیه مورد معامله قرار می گیرد. هر بورس کالایی را با نام همان کالایی که مورد معامله قرار می گیرد نامگذاری می کنند. مانند بورس گندم.

بورس انرژی  به عنوان چهارمین بورس رسمی کشور به منظور انجام معاملات حامل‌های انرژی در سال ۱۳۹۱ تاسیس شد. سهام شرکت‌هایی که نتوانسته‌اند به بازار بورس اوراق بهادار راه پیدا کنند، در فرابورس معامله می‌شوند. در واقع قوانین ثبت و ورود یک شرکت در فرابورس ساده‌تر از بورس است.

من تازه وارد بورس شدم ، چگونه می توانم عرضه  اولیه بخرم ؟ 

برای خرید عرضه اولیه ابتدا لازم است کد بورسی داشته باشید. زمان ، قیمت و تعداد عرضه اولیه در زمان عرضه اولیه توسط ناظر بازار اطلاع رسانی می شود . 

برای ثبت سفارش در پنل های معاملاتی اقتصاد بیدار ابتدا باید حسابتان را به میزان مبلغ خرید عرضه اولیه شارژ کنید و سپس در قسمت جستجوی نماد ، تعداد و قیمت خرید را مشخص و ارسال نمایید و  به زمان ارسال سفارش که توسط ناظر اعلام شده است توجه کنید . 

 بهترین و راحت ترین روش خرید عرضه اولیه کدام است؟

دو روز قبل از زمان عرضه اولیه می توانید وارد سامانه اکسیر به آدرس ebb.exirbroker.com شوید. قیمت و تعداد سفارش خود را وارد و درخواست عرضه اولیه خود را به راحتی ثبت کنید. این گزینه تا نیم ساعت قبل از شروع ثبت سفارش های آنلاین فعال هست و پس از آن غیرفعال میشود و شما  از طریق ثبت سفارش آنلاین امکان شرکت در عرضه اولیه را خواهید داشت.

چطور بدانم که کدام دوره های آموزشی برای من مناسب است؟

دوره های آموزشی اقتصاد بیدار شامل آموزش رایگان بورس، دوره های آموزش بورس آنلاین و حضوری است و به 3 سطح مقدماتی، پیشرفته و VIP تقسیم می شود. برای اطلاع از دوره ها و کلاس های آموزشی اقتصاد بیدار وارد منوی آموزش بورس شوید و با توجه به شرایط و شناخت خود از بورس کلاس مد نظرتان را انتخاب کنبد. 

آیا در شهرستان ها هم دوره های آموزشی برگزار می کنید؟

بله. دوره های آموزشی اقتصاد بیدار به صورت حضوری و آنلاین برگزاری می شود و شما در شهرستانها به راحتی می توانید از کلاس های آموزشی بورس اقتصاد بیدار استفاده کنید. برای اطلاع از دوره ها و کلاس های آموزشی اقتصاد بیدار وارد منوی آموزش بورس شوید و با توجه به شرایط و شناخت خود از بورس کلاس مد نظرتان را انتخاب کنبد. 


این صفحه را برای دوستانتان بفرستید:
Copy

راهکارهای کمکی برای حرفه‌ای‌ها

رسیدن به موفقیت، راه مشخص و مستقیمی ندارد ولی اقتصاد بیدار به شما کمک می‌کند تا مسیر موفقیت برایتان هموارتر شود.

مشاوره های تخصصی

مشاوره تخصصی جهت سرمایه گذاری، ارزش گذاری و پذیرش شرکت‌ها در بورس

سبد گردانی اختصاصی

مدیریت اختصاصی و حرفه‌ای سرمایه متناسب با ویژگی‌های شخصی شما

تحلیل و اخبار بورسی

داغ ترین تحلیل‌های کارشناسان از وضعیت کنونی و آینده بازار سرمایه

اعتبار و تخفیف کارمزد

اعطای تخفیف کارمزد و تخصیص اعتبار به مشتریان برای سودآوری بیشتر